ادزیکا

حوزه ورود به کسب و کار آنلاین

تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟

در دنیای تبلیغات آنلاین، مفهوم تبلیغات رایگان در گوگل و تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟ یکی از موضوعات جذاب

تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟

در دنیای تبلیغات آنلاین، مفهوم تبلیغات رایگان در گوگل و تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟ یکی از موضوعات جذاب و مورد توجه است. آیا واقعاً می‌توان از گوگل به‌طور رایگان برای تبلیغ کسب و کار استفاده کرد؟ با مقاله تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟ خدمت شما عزیزان هستیم و قصد داریم ببینیم که کاربرانی که دنبال این روش هستند برایشان این امکان پذیر می باشد که بدون پرداخت هزینه و رایگان به گوگل بتوانند تبلیغات خود را نمایش دهید !

وقتی ما کلمه تبلیغات در گوگل را جستجو می کنیم عبارت کلمه کلیدی تبلیغات رایگان گوگل هم جز پیشنهادهای موتور جستجو برایمان نمایش میدهد و این به این معنا هست که کاربران زیادی این عبارت را در روز جستجو می کنند.

تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟

تبلیغات در گوگل رایگان

تبلیغات رایگان در گوگل به معنای نمایش آگهی‌ها و لینک‌های وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل بدون نیاز به پرداخت هزینه است. در این حالت، وب‌سایت شما می‌تواند در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود بدون این که شما هزینه‌ای به گوگل پرداخت کنید. اما آیا امکان پذیر هست یا نه ؟ برای جواب این سوال باما همراه شوید :

بهترین درآمدزایی برای گوگل همین تبلیغات است

شرکت گوگل میلیاردها دلار را برای پیشرفت و توسعه زیرساخت‌ها و همچنین افزایش قدرت موتور جست‌وجوی خود هزینه می‌کند. حال آیا از خود سوال کرده اید که درآمد گوگل از کجا فراهم میشود تا این هزینه های کلان را جبران کند؟ بهتر است بدانید 92 درصد از درآمد گوگل از همین تبلیغات است.

آیا واقعاً می‌توان در گوگل به‌طور رایگان تبلیغ کرد؟

تبلیغات در گوگل رایگان

سئوال اصلی این است که آیا تبلیغات رایگان در گوگل واقعاً وجود دارد یا خیر؟ در جواب به این سئوال، باید بگوییم بهتر است این سوال را از خودتان بپرسید که اگر شما جای صاحب گوگل بودید، اجازه تبلیغات رایگان را به کاربران خود می دادید؟ مطمئنا جواب نه می باشد!! ممکن است در برخی موارد برای تشویق مشتریان و اهداف بازاریابی بلندمدت برخی تخفیف های محدود را برای برخی از کاربران و مشتریان خود تدوین می کردید. ولی تبلیغات رایگان برای همیشه هرگز! البته که بدانید گوگل هم مثل همین مثالی که زدیم این کار را انجام می‌دهد.

گوگل برای اینکه کاربران خود را  به تشویق استفاده به استفاده از خدمات تبلیغاتی گوگل کند، هدیعه یا پروموشن 120 دلاری بهشون ارائه می‌کند. که به این صورت می باشد که یک ماه بعد از خرید اکانت گوگل ادز، هر قدری که تبلیغ کنید، به همان اندازه پروموشن دریافت می‌کنید.

به عنوان نمونه، اگر در کمپین های خود 60 دلار تبلیغ نمایید، گوگل 60 دلار به شما اهدا می‌کند و درواقع برمیگرداند. در صورتی که بیش از 120 دلار تبلیغ انجام دهید، پروموشن بیشتر از 120 دلار را دیگر دریافت نخواهید کرد. و این نکته که باید بدانید این است که این مبلغ از حساب گوگل ادز هم قابل برداشت نیست و باید توی خود اکانتتون خرج کنید.

آیا تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟

پس تبلیغات رایگان در گوگل امکان پذیر است، اما لازم است برای آن هزینه ای هم بپردازید.

راهکارهای بهره‌برداری از تبلیغات رایگان در گوگل

اگرچه تبلیغات کاملاً رایگان در گوگل وجود ندارد، اما می‌توانید با استراتژی‌های مناسب سئو و بهره‌برداری از ابزارهایی که گوگل ارائه می‌دهد، به نحوه کاهش هزینه‌ها و بهبود نمایش سایت خود در گوگل بپردازید. در زیر به برخی راهکارهای مهم برای بهره‌برداری از تبلیغات در گوگل می‌پردازیم:

سئو (SEO) بهینه:

در سئو و لیست نتایج طبیعی شما بابت نمایش در صفحه گوگل و کلیک هایی که بر روی لینک وبسایت شما می‌شود، هیچ هزینه و پولی به گوگل پرداخت نمی‌کنید. اما این به این معنا نمی باشد که شما دارید به صورت رایگان در گوگل تبلیغ می‌کنید. در واقع شما در مرحله اول برای اینکه سایت تان درنتایج اولیه گوگل ظاهر شود باید هزینه ای چه مستقیم و چه غیر مستقیم بپردازید.

ساخت محتوای با ارزش:

 ایجاد محتوای با کیفیت و متنوع برای وب‌سایت خود باعث جذب کاربران و بهبود رتبه‌بندی در گوگل می‌شود که این نوع نمایش نیز به طور غیرمستقیم به عنوان تبلیغات رایگان عمل می‌کند.

نکته : بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای موتورهای جستجوی گوگل (SEO) می‌تواند باعث بهبود رتبه‌بندی و نمایش آن در نتایج جستجوی طبیعی گوگل شود که این نوع نمایش به نوعی تبلیغات رایگان محسوب می‌شود.

نکته ای دیگر که در مورد سئو وجود دارد این است که شما با بهینه سازی سایت‌ و رعایت نکات سئویی در جهت پاسخ صحیح به سوال کاربران، به موتور جستجوی گوگل اعتبار می بخشید. و گوگل از این مورد سود می برد

پروموشن ها و کوپن های تخفیفی گوگل

همانطور که قبلا در همین مقاله هم توضیح دادیم، گوگل برای ایجاد انگیزه برای استفاده از خدمات ادوردز خود تخفیف هایی به مشتریانش ارائه می‌کند. که به برخی مشتریان تازه وارد پروموشن هایی به مبلغ های مختلف و حداکثر تا مبلغ 120 دلار ارائه می شود. در همه پلن های پروموشن، مشتریان تازه وارد ابتدا باید مبلغی را برای تبلیغات هزینه کرده و بعد این پروموشن گوگل را دریافت می نمایند.

یک ماه بعد از اینکه اکانت اختصاصی گوگل ادز خود را فعال کنید و تا 120 دلار برای تبلیغات هزینه نمایید، می توانید 120 دلار از گوگل پروموشن دریافت کنید.

پس دریافت این پروموشن و هدیه گوگل به معنای تبلیغات در گوگل رایگان نیست. چرا که اولا شما باید برای فعال شدن پروموشن و هدیه مبلغی را پرداخت کنید. و دوما گوگل فقط و فقط یک بار به هر مشتری پروموشن یا کوپن تخفیف می‌دهد.

تبلیغات رایگان برای خیریه ها

گوگل در یک سری شرایط اجازه تبلیغات رایگان را در صفحات گوگل را می دهد. این آگهی ها البته فقط برای بعضی خیریه های خاص و با شرایط خاص امکان پذیر است. متاسفانه این قابلیت در ایران به دلایل تحریم ها، وجود ندارد.

تبلیغات رایگان گوگل آیا امکانش هست؟

روش های تبلیغات ارزان در سرچ گوگل

ارتباط عبارت جستجو شده با صفحه تبلیغاتی

همانگونه که در سئو به دلیل مرتبط بودن صفحه شما با عبارت جستجو شده رتبه دریافت می‌نمایید، در تبلیغات نیز همینطور می باشد. صفحه شما هرچه ارتباط بیشتری با موضوع داشته باشد، اعتبار بیشتری یا همان اصطلاح Quality score از نظر گوگل کسب می‌نمایید

انتخاب کلمات کلیدی درست

شاید این موضوع را ندانید، اما انتخاب اشتباه کلمات کلیدی می‌تواند هزینه های تبلیغات شما را افزایش دهد. به عنوان مثال نمی‌توان خدمات سئو را با هپی چیر یکسان دانست. تعداد جستجوی آنها کاملا متفاوت می باشد و همین موضوع در تعیین قیمت بسیار تاثیر گذار می باشد.

کمپین های تبلیغاتی مختلف را آزمایش کنید

شما می‌توانید با این شیوه متوجه شوید چه گروه های تبلیغاتی می‌توانند بهترین عملکرد را برای شما داشته باشند. بنابراین بسیار حایز اهمیت است از آمار و اطلاعات گوگل ادز استفاده کنید. عموما هر کدام ازad groupha ها باید دو تبلیغات متفاوت داشته باشند تا نتایج هر کدام را بررسی کنید.

فراموش نکردن بقیه روش ها همراه با تبلیغات ارزان گوگل

سئو وبسایت شما با کلمات کلیدی هدف از دو جهت می تواند هزینه های کسب و کار شما را کاهش دهد. در کنار فروش با گوگل ادز شما می‌توانید بهینه سازی های تبلیغات گوگل ادوردز را انجام دهید.

  1. دریافت کلیک های رایگان از طریق نتایج طبیعی یا سئو شده گوگل
  2. وب سایت های سئو شده از آنجایی‌که پاسخ بهتری به سوال کاربران می دهند، در مقایسه با سایت های دیگر هزینه کمتری بابت تبلیغات ادز پرداخت می‌نمایند.

فعالیت در انواع شبکه های اجتماعی:

برای بالا بردن آگاهی از برند خود بهتر است که فعالیت خود را در چند شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام و تویتر یا رسانه های ایرانی افزایش بدهید.با ارائه محتوای جذاب، شانس این را دارید که مخاطبین بیشتری را جذب کنید.

حتما بخوانید :

تفاوت SEO و SEM در چیست ! کدامیک را انتخاب کنیم؟

تفاوت SEO و SEM در چیست ! کدامیک را انتخاب کنیم؟

با مقاله تفاوت SEO و SEM در چیست ! کدامیک را انتخاب کنیم؟

نتیجه گیری

تا به اینجا که این مقاله را خواندید، متوجه شدید که تبلیغات رایگان گوگل کذب است. و هیچ موتور جستجویی چنین خدماتی به شما ارائه نمی‌کند با توجه به بررسی‌های انجام شده، می‌توان نتیجه گرفت که تبلیغات کاملاً رایگان در گوگل وجود ندارد اما با استفاده از راهکارهای مناسب و استراتژی‌های سازگار، می‌توان هزینه‌های تبلیغات را به حداقل رساند و بهبود قابل توجهی در رتبه‌بندی و نمایش وب‌سایت خود در گوگل داشت. در نهایت، استفاده از این راهکارها به شما کمک خواهد کرد تا در محیط رقابتی تبلیغات آنلاین، به بهترین نتیجه‌ها دست یابید و کسب و کار خود را به موفقیت برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می خوانید:

شاید این مطالب را بپسندید

پشتیبانی سایت تبلیغاتی ادزیکا
پشتیبانی سایت ادزیکا
برای تماس, فرم را تکمیل کنید
تماس با کارشناسان ما:
09121234567
ورود به سایت
اگر اکانت ندارید ابتدا از دکمه زیر ثبت نام کنید
اکانت گوگل ادز