ادزیکا

حوزه ورود به کسب و کار آنلاین

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن را در این مقاله بررسی کرده و دلایل شایعی

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن را در این مقاله بررسی کرده و دلایل شایعی که موجب عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز می‌شوند را بررسی می‌کنیم و راه حل‌های موثری برای این مشکل ارائه خواهیم داد  و به دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادز و راه حل آن می پردازیم و تلاش می کنیم برای بهبود وضعیت تبلیغات شما در گوگل , پس باما همراه باشید :

در عصر حاضر، تبلیغات آنلاین مانند گوگل ادز و بینگ ادز از جمله ابزارهای اصلی برای توسعه کسب و کارها و جذب مشتریان است. در بیت همه پلتفرم‌های تبلیغاتی، تبلیغات گوگل ادز به عنوان یکی از پرکاربردترین وپرسرچ ترین ابزارهای جستجو شناخته می‌شود. ولی گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی همراه شوید که تبلیغات شما در گوگل ادز نمایش داده نشود. در این پست، به بررسی این دلایل و راه حل‌های ممکن برای آن می پردازیم.

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن
دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

۱. مشکلات مربوط به استانداردهای گوگل

یکی از دلایل عمده عدم نمایش تبلیغات شما در گوگل ادز، عدم تطابق با استانداردهای گوگل است. شرکت گوگل یک سری استانداردهای خاصی را برای تبلیغات خود تعیین کرده است که باید آنها را رعایت کنید. این می‌تواند شامل عدم انطباق با قوانین تبلیغاتی گوگل، محتوای نامناسب، یا مسایل امنیتی باشد. برای حل این مشکل، باید مطمئن شوید که همه موارد مرتبط با عنوان تبلیغات شما با استانداردهای گوگل همخوانی دارند.

۲. مشکلات مربوط به کلمات کلیدی

استفاده از یک سری کلمات کلیدی نادرست، ناقص می‌تواند منجر به عدم نمایش عنوان تبلیغات شما در گوگل ادز شود. برای رفع این مشکل، باید از کلمات کلیدی مرتبط و دقیق استفاده کنید که با محتوای تبلیغات شما هماهنگ باشند. همچنین، می‌توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند Google Keyword Planner استفاده کنید تا کلمات مناسب را برای تبلیغات خود انتخاب کنید. دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

۳. مشکلات مربوط به کیفیت تبلیغات

گوگل ادز از معیارهای مختلفی برای کیفیت و ارزیابی تبلیغات استفاده می‌کند، از جمله اینها (CTR) نسبت کلیک به نمایش، صفحات مقصد مرتبط، و کیفیت محتوا می باشد, اگر این معیارها نادرست یا ناقص باشند، ممکن است تبلیغات شما در تبلیغات گوگل ادز نمایش داده نشود. برای بهبود کیفیت تبلیغات، باید محتوا و صفحات مقصد خود را بهینه کنید و تضمین کنید که تبلیغات شما ارزشمند و مرتبط با مخاطبان باشد.

4. تایید نشدن کلمات کلیدی

به جز اینکه متون تبلیغ باید توسط گوگل تایید شوند، کلیدواژه ها نیز باید همسو با سیاست های گوگل بوده و توسط گوگل تایید گردند. گاهی عدم نمایش تبلیغ با سرچ یکی از کلیدواژه ها تنها به دلیل عدم تایید آن کلیدواژه توسط گوگل است. برای اطمینان از تایید شدن و یا نشدن کلیدواژه می توانید وضعیت آن را در ستون Status بررسی نمایید. کلیدواژه های تایید شده در این ستون با عبارت Eligible مشخص می گردند. دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

5. استفاده از کلمه کلیدی تکراری

در پنل گوگل ادز امکان نمایش تبلیغ با کلیدواژه های یکسان در گروه های تبلیغاتی، کمپین ها و حتی اکانت وجود ندارند. این داستان تکراری بود کلمه کلیدی, گاها در اکانت های بزرگ و شلوغ رخ می دهد. پس چنانچه در گروه های تبلیغاتی شما کلیدواژه های یکسان وجود داشته باشد منجر به ایجاد اختلال و عدم نمایش تبلیغ می گردد.

6. متوقف بودن کمپین گوگل ادز

متوقف بودن کمیپن گوگل ادز یکی از رایج ترین دلایلی است که کاربران به آن توجه نمی کنند و هنگام جستجوی کلمه کلیدی خود در گوگل با مشاهده نکردن تبلیغ شان، تصور میکنند دلیل پیچیده ای برای آن وجود دارد.دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

7. کاهش نسبت کلیک به نمایش یا همان CTR

اگر به صورت مدام, کلیدواژه های تبلیغ خود را توسط خودتان و یا کاربران تان جستجو شود ولی کلیکی بر روی آن انجام نشود و یا تعداد کلیک ها به نسبت تعداد نمایش تبلیغ بسیار کم باشد، پس از مدتی این احتمال هست تبلیغ شما دیگر توسط گوگل و در صفحه سرچ نمایش داده نشود و دلیل آن هم این است که نرخ کلیک به نمایش تبلیغ یا همان CTR گوگل ادز پایین می باشد.

گوگل از این فاکتور برای تشخیص میزان محبوبیت تبلیغ از دید کاربران استفاده می کند و در صورتیکه تعداد کلیک تبلیغ کم باشد، خزنده های گوگل ادز تشخیص می دهند که کاربران تمایلی به کلیک بر روی تبلیغ شما نداشته و به مرور زمان نمایش آن را به صورت تصادفی خواهد کرد. اگر شما به صورت مداوم نمایش تبلیغ خود را با جستجو در سایت گوگل بررسی می کنید و بر روی نمایش مداوم تبلیغ وسواس دارید، بهتره این کار را نکنید چون CTR رو بهم میزنید و به ضررتون ممکنه تموم شود بهتره به جای جستجوی مداوم در گوگل از ابزار Ad Preview استفاده کنید، این ابزار به شما کمک میکند تا نمایش تبلیغ در نتایج جستجو گوگل را با دقت بالایی بررسی کنید.

8. کم بودن هزینه کلیک پیشنهادی شما به گوگل

همانطور که اطلاع دارید با هر بار جستجو, یک نوع مزایده ای برای برآورد هزینه و همچنین ترتیب نمایش تبلیغات صورت می گیرد. بعضی وقت ها این عدم نمایش تبلیغ  شما تنها به دلیلش این است که هزینه پیشنهادی که برای مزایده گوگل داده اید کم بوده و به اصطلاح ، گوگل با این هزینه کم اجازه نمایش تبلیغ شما را نمی دهد. از طرفی هم شما می توانید از یکی از استراتژی اتوماتیک خوب گوگل ,هدف گذاری شده براساس نمایش (Target impression share) را استفاده کنید.

به این نحو که هزینه کلیک ها به صورت اتوماتیک و با در نظر گرفتن هدف تبلیغات شما جهت نمایش آن در بالای صفحه اول و یا حتی لینک یک تنظیم می شود. استفاده از Target impression share نوعی سیستم هزینه گذاری است، با این حال اگر هدف شما از تبلیغات در گوگل, دریافت کلیک و Convertion است پیشنهاد می کنم از سیستم هزینه گذاری CPA (cost-per-action) استفاده کنید. دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

9. اتمام بودجه روزانه تبلیغ

شما می توانید یک میانگین بودجه روزانه ی تبلیغ را تعیین کنید. میزان مصرف بودجه روزانه ممکن است در برخی از روزها مانند جمعه متفاوت باشد. میزان مصرف تبلیغ در روز شما با در نظر گرفتن جمع 30 روز ماهانه, بودجه روزانه مصرفی مشخص می گردد. به یک مثال ادامه دهیم : چنانچه بودجه روزانه تبلیغ 300 بت تایلند تنظیم شده باشد حالا در طی 30 روز انتظار می رود تبلیغ 9 هزار بات مصرف کند.

حال در روزهایی که میزان جستجو در کلمات کلیدی هدف شما بیشتر از روزهای معمولی باشد تبلیغ شما ممکن است تا دوبرابر بودجه روزانه تعیین شده توسط شما را مصرف کند. این میزان افزایش مصرف روزانه به صورتی است که تبلیغ در نهایت در 30 روز بیش از 9 هزار بات مصرف نخواهد کرد. بنابراین بعضی وقت ها عدم نمایش تبلیغ شما ممکن است به خاطر اتمام بودجه روزانه و یا محدوده ی مصرف ماهانه باشد.

10. اتمام اعتبار اکانت و تبلیغ

گاهی وقت ها عدم نمایش تبلیغ به دلیل اتمام اعتبار اکانت می باشد. شما می توانید برای بررسی مانده اعتبار اکانت بر روی آیکون Tools در منو ی بالای پنل گوگل کلیک کرده و سپس بر روی گزینه ی billing and payments رفته و خطاهای احتمالی مالی که ممکن است منجر به عدم نمایش تبلیغ شده باشد را بررسی کنید. به عنوان نمونه، اگر کارت اعتباری که از آن در پنل خود برای تبلیغات استفاده میکنید منقضی شده باشد و یا اطلاعات  مربوط به مالی را ناقص وارد کرده باشید تبلیغات نمایش داده نخواهد شد. البته اتمام اعتبار اکانت نیز باعث به عدم نمایش تبلیغات می شود.

11. قرار دادن کلیدواژه هدف در لیست Negative keywords

یک راهکار جالب در گوگل ادز برای بهینه سازی تبلیغ این است که می توانید عباراتی که تصور می کنید در کنار کلمات کلیدی شما جستجو شده و ورودی وترافیک های غیر هدفمند و بی کیفیت را برای شما به دنبال خواهد داشت را در لیست Negative keywords یا لیست سیاه ثبت کنید. حال ممکنه گاهی وقت ها به اشتباه یک یا حتی بخشی از کلیدواژه های هدف در لیست کلمات منفی ثبت گردیده که این امر منجر به عدم نمایش تبلیغ برای آن کلیدواژه خاص می شود.

12. بلاک شدن آی پی آدرس شما

امکانبلاک کردن آی پی های مدنظر شما برای عدم نمایش تبلیغ به آنها در پنل گوگل وجود دارد. در این وضعیت, تبلیغات برایIP های مسدود شده دیگر نمایش داده نمی شود. گاهی وقت ها تبلیغات به هر دلیلی Inavlid click یا همان کلیک های نامعتبر دریافت می کنند، بنابراین برای جلوگیری از کلیک فیک در گوگل, تبلیغ کنندگان IP های تکراری را شناسایی و آن ها را مسدود می کنند. گاها در بین این لیست آی پی ها به اشتباه آی پی خودتون رو هم مسدود می کنند،

بعضی اوقات هم افراد برای پیشگیری از کلیک های اتفاقی توسط افراد داخل شرکت یا سازمان خود بر روی تبلیغات خودشان, اقدام به بلاک کردن IP های داخلی خود می کنند. در این وضعیت, تبلیغات برای خود فرد نمایش داده نمی شود و فرد هم در این وضعیت به اشتباهیی فکر میکند که تبلیغ برای همه افراد نمایش ندارد.

راه حل‌ عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز

در اینجا به 4 راهکار عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز می پردازیم:

  1. بررسی و اصلاح محتوا و تبلیغات شما به منظور تطابق با استانداردهای گوگل.
  2. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و دقیق.
  3. بهبود کیفیت تبلیغات و صفحات مقصد.
  4. پیگیری و بهبود معیارهای کیفیت تبلیغات.

 

 نتیجه‌گیری

با اجرای چند تا راهکار معرفی شده در مقاله و تلاش برای بهبود وضعیت تبلیغات خود، می‌توانید احتمال نمایش تبلیغات خود را در گوگل ادز افزایش دهید و از فرصت‌های باارزش این جستجوگر بهره‌مند شوید. نکته طلایی رو به یاد داشته باشید که موفقیت در تبلیغات آنلاین نیازمند پایداری، و پیگیری مداوم و صبر است. همچنین برای نصب اپلیکیشن در گوگل پلی هم می توانید در سایت ادزیکا اقدام کنید

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز و 4 راهکار برای آن

بررسی دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می خوانید:

شاید این مطالب را بپسندید

پشتیبانی سایت تبلیغاتی ادزیکا
پشتیبانی سایت ادزیکا
برای تماس, فرم را تکمیل کنید
تماس با کارشناسان ما:
09121234567
ورود به سایت
اگر اکانت ندارید ابتدا از دکمه زیر ثبت نام کنید
اکانت گوگل ادز