ادزیکا

حوزه ورود به کسب و کار آنلاین

آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

با آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق خدمت شما عزیزان هستیم , در این مقاله

آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

با آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق خدمت شما عزیزان هستیم , در این مقاله سعی بر این شده تا کسانی که هیچ ایده‌ای در ذهن خود برای استفاده از تبلیغ در گوگل ادز ندارند را با گوگل ادز و امکانات و خدمات بینظیر آن آشنا کند، مباحث آشنایی برای شناخت ساختار و ارتباط بین مفاهیم مختلف مانند کمپین‌ها، کلیدواژه‌ها و تبلیغات نمایشی شروع شده و در آخر با راه اندازی اولین کمپین به پایان می‌رسد.

در این مقاله در سه قسمت یاد میگیرید که چطور کمپین‌های تبلیغاتی خود را در گوگل ادز می‌بایست طراحی کنید و در بخش چهارمخواهید خواند که چگونه می‌توانید آموخته‌های سه بخش اول و ابتدایی را در گوگل ادز پیاده سازی بکنید.

آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق
آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

 

بخش مقدمه آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

کسب و کارهای تازه تاسیس با چالش‌های گوناگونی درگیر هستند؛ یکی از مهمترین مسایل کسب و کارهای نوپا بازاریابی می باشد. این کسب و کارها با وجود اینکه سرمایه زیادی برای استفاده از خدمات حرفه‌ای بازاریابی ندارند، نیاز زیادی هم به جلب مخاطبان جدید به سوی خود دارند.

حال این نوع کسب و کارها با دو انتخاب اصلی روبرو می شوند؛ انتخاب اول جهت تأمین مالی برای فعالیت‌های بازاریابی گسترده به خصوص تبلیغات می باشد و حال انتخاب دوم آنها کنار گذاشتن «بازاریابی» است! انتخاب اول ریسک بالایی دارد و انتخاب دوم محکوم به شکست می باشد. ولی انتخاب سومی هم به تازگی پا به عرصه گذاشته است. راهکار سوم می توان استفاده از بازاریابی دیجیتال نام گذاشت. بازاریابی دیجیتال ابزاری نوین و جدید برای بازاریابی و جذب مخاطب برای کسب و کارهای نوپا راهکاری کم‌هزینه وسریع می‌باشد که از قضا ریسک بسیار کمی نسبت به دو روش اول را نیز به همراه دارد. آموزش تبلیغات در گوگل

واسه اینکه شما بتوانید از ابزارهای بازارهای دیجیتال برای بهبود کسب و کار خود بهره ببرید ابتدا باید آموزش‌های مربوطه را دریافت کنید. این مقاله به دنبال این است که شما را با یکی از ارزشمندترین , محبوب‌ترین و هوشمندانه‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال آشنا کند. آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

شاید این مقاله را بتوان یک بخش بزرگ از یک پروژه بزرگ دانست؛ چون پروژه‌ای است که هدفش آموزش کار کردن با ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای مدیران کسب و کارهای ایرانی می باشد.

سوالات پرتکرار در مورد گوگل ادز

قبل از شروع به تحلیل منطق کار با گوگل ادز که به نظر نیاز هست تا به چند سوال اصلی آن پاسخ بدهیم بپردازیم :

سوال پرتکرار اول: گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز یک سیستم تبلیغاتی در موتور جستجوی گوگل می باشد که قطعا تا به حال نمونه‌های زیادی از آن را در تبلیغات گوگل ادزی را در نتایج جستجوی گوگل یا در تبلیغات یوتیوب مشاهده کرده‌اید که با یک علامت Ad یا جدیدا با کلمه Sponsored از بقیه نتایج جستجو متمایز شده‌ است.

آموزش گوگل ادز
آموزش گوگل ادز

 

سوال پرتکرار دوم: چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

به شکل‌های مختلف می‌توانیم به این سوال پاسخ دهیم ولی شاید بهترین پاسخ, بررسی مزایای بی شمار این نوع از تبلیغات باشد که به تعدادی از آن‌ها در پایین اشاره می‌کنیم:

 • هدفمندی بسیار بالای تبلیغات گوگل ادز
 • حضور سریع در نتایج صفحه جستجوی گوگل به عنوان اولین و مهمترین نتیجه
 • هزینه پایین تر به نسبت روش‌هایی پرطرفدار مثل تبلیغات بنری
 • جذب مشتریانی که واقعا به دنبال خدمات شما و سایت شما هستند
 • کسب و جمع آوری داده‌های دست اول در مورد تعداد جستجوی هر کلیدواژه و کلمه کلیدی در موضوعات مختلف
 • اعتبار بیشتر در ذهن کاربران و مخاطبین با رتبه بهتر در صفحه سرچ گوگل

 

سوال پرتکرار سوم: تبلیغات گوگل ادز برای چه کسب و کارها و سایت هایی مناسب است؟

با توجه به مزایا و امکاناتی که گوگل ادز در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد ,همه کسب و کارهایی که قصد دارند بخشی از مشتریانو کاربرانشان را از گوگل جذب کنند می‌توانند از سرویس تبلیغاتی گوگل ادز استفاده نمایند و گوگل ادز پاسخ مناسبی برای این نیاز آن‌ها به آنها خواهد بود.

 

سوال مهم و پرتکرار چهارم: چطور در گوگل ادز ثبت نام کنیم؟

ثبت نام در سرویس تبلیغات جدا از تصور بسیار راحت است به نحوی که شما با ورود به صفحه‌ی گوگل ادز می‌توانید با اتصال حساب کاربری ایمیل گوگل خود یک حساب در گوگل ادز هم داشته باشید.

با دقت به این که این خدمات مانند دیگر سرویس های گوگل برای ایرانیان محدود شده است، توصیه می‌کنیم که اگر قصد پرداخت و استفاده از این سرویس گوگل را دارید از طریق نمایندگی‌های رسمی مانند سایت ادزیکا اقدام به ثبت نام کنید تا همه مراحل را بدون ریسک و خطر از دست رفتن پولتان بتوانید انجام دهید.

پایان بخش مقدمه

 

بخش اول، ساختار حساب کاربری در گوگل ادز

اگر بدانیم که ارتباط بین قسمت های مختلف گوگل ادز چطور است، استفاده از خدمات گوگل  برای ما راحت تر خواهد شد. در این قسمت در سه گام با ساختار اصلی گوگل ادز آشنا خواهیم شد.

گام نخست: بر اساس نیاز خود کمپین بسازید

آموزش رایگان تبلیغ در گوگل ادز
آموزش رایگان تبلیغ در گوگل ادز

 

قبل از شروع مرتب سازی کمپین‌ها و گروه‌های تبلیغی در پنل خود با طی کردن گام‌های پایین می‌توانید یک کمپین موفق بسازید:

بهتر است قبل از شروع قدم ها، در یک قدم ابتدایی به این فکر کنید که با شروع این کمپین به چه اهدافی می‌خواهید دست پیدا کنید.

برای هر کمپین باید نکاتی مانند اینکه چقدر بودجه می‌خواهید به آن اختصاص دهید و یا اینکه می‌خواهید تبلیغ شما از نظر مکان جغرافیایی در کدام مناطق نمایش داده شود و یا تبلیغ شما در کجای اینترنت می‌خواهید به نمایش دربیاید (در صفحات جستجو یا در صفحاتی که دارای محتوا هستند یا هردو)، واسه اینکه شما یک کمپین موفق را شروع نمایید به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای پیدا کردن دید بهتر و کامل‌تر به کمپین خودتان و همچنین راه اندازی یک کمپین موفق‌تر به سوالات زیر پاسخ بدهید:

 • کسب و کار و سایت شما چه تفاوتی با رقبایش دارد؟
 • کسب و کار شما چه چیزی برای ارائه دادن دارد؟
 • با تبلیغات خود می‌خواهید به چه اهدافی دست پیدا کنید؟
 • در ماه چقدر مقدار می‌خواهید برای تبلیغات هزینه و پول پرداخت کنید؟
 • کاربران و مشتریان اصلی شما چه کسانی هستند؟

 

گام دوم: در هر کمپین به یک هدف فکر کنید

ما توصیه می‌کنیم که برای هر کمپین خود فقط یک هدف را در نظر بگیرید. اهداف شما می‌توانند از افزایش تعداد ثبت نام کاربران وبسایت تا فروش تعداد بیشتری از گیف کارت اپل باشند، البته ما توصیه می‌کنیم که برای هر مجموعه خاص از محصولات خود و یا زمینه ی متفاوت از آنها کمپینی جداگانه را ایجاد کنید و یا ساختاری که برای کمپین‌ها در نظر دارید را مطابق ساختارهایی که در وبسایتتان است تنظیم کنید. آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

کاربران خود را همواره مد نظر داشته باشید به عنوان مثال توجه داشته باشید که منطقه ای که می‌خواهید مورد هدف قرار دهید همان منطقه ای باشد که مشتریان هدفتان در آن هستند و یا تبلیغاتتان اگر لوازم آرایشی هست برای جنسیت خانم نمایش دهید .

در آخر هر کمپین یک نام مناسب قرار دهید مثل هدف آن کمپین که این مورد موجب بررسی و تدوین راحت‌تر کمپین‌های شما خواهد شد.

آموزش جامع گوگل ادز
آموزش جامع گوگل ادز

 

گام سوم: در هر کمپین چند Ad Group (گروه تبلیغاتی) ایجاد کنید

گروه‌های تبلیغاتی( Ad Group ) به شما این اجازه را می‌دهند که برای راحتی و تمرکز بالاتر، کمپین‌ها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. کاملا مانند کمپین‌ها، هر گروه تبلیغاتی هم باید متحد الشکل باشد برای نمونه، بهتر است که بر روی یک خدمت یا محصول خاص از جانب شما تمرکز داشته باشد. در واقع این گروه‌ها کمک می‌کنند تا علاوه بر تمرکز بیشتر از کلمات کلیدی مرتبط تری استفاده کنید.

توصیه ما این است که از سه گروه تبلیغاتی در هر کمپین خود استفاده کنید.

راهنمای ساخت اکانت گوگل ادز
راهنمای ساخت اکانت گوگل ادز

 

بخش دوم، انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با کسبو و کار خود در گوگل ادز

کلمات کلیدی، بخش اصلی کمپین‌های تبلیغاتی می باشد. در واقع این کلمات کلیدی هستند که کل این فرآیند تبلیغات را به حرکت در می‌آورند. اگر کاربران و مخاطبان شما به دنبال شما باشند با استفاده از کلمات کلیدی راحت‌تر می‌توانند شما را پیدا کنند.

در ادامه چند گام برای شما آورده شده است که با خواندن آنها می‌توانید کلمات کلیدی مناسب را برای خود و کسب و کارتان انتخاب کنید. در ضمن این نکته را هم از یاد نبرید که همواره می‌توانید به کلمات کلیدیتان هر کلمه کلیدی دیگری را اضافه و کم کنید :

آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز
آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز

 

۱. تحقیقات و کلمات کلیدی

قبل از هر چیز، برای بالا بردن موفقیت خود در تبلیغات گوگل ادز، نیاز است که تحقیقات دقیقی انجام دهید و کلمات کلیدی مهم و مرتبط با خدمات و محصولات خود را شناسایی کنید. از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner استفاده کنید تا کلمات کلیدی مناسب را برای استفاده در تبلیغات انتخاب کنید.

۲. ایجاد گروه‌های تبلیغاتی

برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی خود، بهتر است که کمپین های تبلیغاتی خود را براساس موضوع یا محصول خود تقسیم بندی کنید. این به شما کمک می‌کند تا بهترین کلمات کلیدی را برای هر گروه انتخاب کرده و تبلیغات خود را بهینه کنید. آموزش گوگل ادز

۳. استفاده از تنظیمات هدفمند

در تبلیغات گوگل ادز، می‌توانید یک سری تنظیمات دقیق را برای هدفمندسازی تبلیغات خود اعمال کنید. از انتخاب موقعیت جغرافیایی گرفته تا، سن، جنسیت و سایر ویژگی‌های مخاطبان خود که برای بهبود بازدهی تبلیغات خود بهتره از این ها استفاده کنید. آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

۴. نوشتن آگهی‌های جذاب

آگهی‌های جذاب و متنوعی برای تبلیغات خود در گوگل ایجاد کنید. چند روش برای جذاب تر کردن آگاهی خود :

 • از کلمات کلیدی در عنوان و متن آگهی استفاده کنید،
 • ارائه پیشنهادهای ویژه و یا تخفیف‌ها،
 • ایجاد ارزش برای مخاطبان استفاده کنید.

۵. پیگیری و بهینه‌سازی

پیش از شروع تبلیغات خود، به مرور زمان عملکرد تبلیغات خود را پیگیری کرده و با تحلیل داده‌ها و آمارها در پنل گوگل ادز، بهینه‌سازی‌های لازم را اعمال کنید. این شامل تغییر کلمات کلیدی، تنظیمات هدفمندسازی، و بهبود محتوای آگهی‌ها می‌شود. آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز

با رعایت این 5 مراحل و اصول آن، می‌توانید موقعیت وبسایت خود در گوگل ادز را بهتر کنید و ترافیک و بازدیدکننده‌های بیشتری را به سایت خود جذب کنید. در ادامه به توضیحات مختصر دیگه ای که ممکنه برایتان مفید باشد هم پرداته ایم:

ما وقتی از این موتور جستجو استفاده می کنیم که هر سوالی برایما پیش بیاید و یا امروزه برای خرید هر کالا و یا گرفتن هر نوع خدماتی, مورد اعتمادترین و بهترین ابزار را موتور جست و جوی گوگل می شناسیم و به سادگی راجع به قیمت محصول مورد نظر و فروشندگان و ارائه کنندگان آن محصول و کالا یا خدمات در کمتر از چند دقیقه اطلاعات مهمی را کسب می نماییم.

چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

وقتی که یک موتور جست و جو مانند گوگل که در روز ده ها میلیون بازدید کننده و جستجو روزانه دارد و تا این حد در میان همه ی افراد به خصوص کاربران کشور ایران, محبوب و مورد اعتماد است و از اهمیت بالایی برای صاحبان کسب و کارها برخوردار خواهد بود و به همین خاطر یک رقابت نفس گیر بین همه ی کسب و کارها و سایت ها شکل گرفته است تا خود را به لینک های بالای این موتور جستجو برسانند

سیستم تبلیغ در گوگل ادز (ادوردز) راهکار مطمئن و مناسبی است تا همین امروز مشتریان, شما را با کلمات کلیدی مورد نظرتان در بالاترین قسمت نتایج جست و جو صفحه گوگل ببینند و با توجه به هدفمند بودن این نوع از تبلیغ, بازده این نوع تبلیغ از تبلیغات دیگر بسیار بیشتر می باشد.

برای استفاده از تبلیغ گوگل شما باید ابتدا یک وبسایت با طراحی خوب داشته باشید تا به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید و از آن طریق مشتریان  با تعداد بالا را برای خود پیدا کنید. آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز . آموزش 0 تا 100 تبلیغ در گوگل ادز یا ادوردز سابق

سیستم کلی تبلیغات گوگل به صورت اعتباری است، یعنی هر کاربر اعتباری تهیه می کند ( به طور مثال 600 بات برای شروع ) و بعد کلمات کلیدی مهم خود و متن تبلیغی که برای مخاطبش جذاب باشد را برای وبسایت خود انتخاب می کند. آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز

آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز

در ازای جستجوی کلمات کلیدی شما توسط کاربر در گوگل, متن و عنوان تبلیغ شما در بالای نتایج جست و جوی گوگل نمایش داده می شود و اسپانسر لینک گوگل در بالا و پایین صفحه فعال می باشد.و ممکنه سایت شما در بالا یا پایین صفحه گوگل نمایش دهد.چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

نکته جالب توجه این که گوگل به ازای نمایش تبلیغ شما به کاربر, از اعتبار شما کسر نمی کند ولی اگر کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک کند در این صورت به ازای کلیک بر روی تبلیغ شما از اعتبار شما کسر می گردد . این کسر اعتبار بر حسب هزینه کلیک شما می باشد . آموزش تبلیغ سایت خود در گوگل ادز

هزینه هر کلیک بسته به بودجه شما بصورت پیش فرض بین 1 تا 5 سنت برای دلار می باشد . و این هزینه کلیک با توجه به رقابت بر روی کلمات کلیدی و وبسایت شما متفاوت خواهد بود. راهنمای ساخت اکانت گوگل ادز

اگر می خواهید که هزینه کلیک ها را تا حدی پایین بیارید پیشنهاد میشه آموزش 9 روش جادوئی برای کاهش هزینه کلیک ها در تبلیغات گوگل را در سایت مطالعه کنید

مطالب بیشتر :

مقایسه تبلیغ در بینگ با تبلیغ در گوگل

نکات مهم تبلیغات در گوگل

راهنمای ساخت اکانت گوگل ادز ,  آموزش گوگل ادز , آموزش تبلیغات در گوگل , آموزش تبلیغات در گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه می خوانید:

شاید این مطالب را بپسندید

پشتیبانی سایت تبلیغاتی ادزیکا
پشتیبانی سایت ادزیکا
برای تماس, فرم را تکمیل کنید
تماس با کارشناسان ما:
09121234567
ورود به سایت
اگر اکانت ندارید ابتدا از دکمه زیر ثبت نام کنید
اکانت گوگل ادز